Advertisement
 • Giełda i jej zależności

  Giełda i jej zależności

  Dla wielu z nas giełda staje się elementem który teoretycznie nie ma jakiegokolwiek wpływu na nasze życie, prawda jest zupełnie inna, jednak wolimy trwać w przekonaniu że nasza gospodarka świat czy dziejące się sytuacje są kwestią przypadkową. Okazuje się jednak że zachowania międzynarodowych rynków z wielka siła odbijają się na naszym codziennym życiu. Że niewielkie … »
 • Zmiany w biznesach, czyli nowe rozwiązania

  Zmiany w biznesach, czyli nowe rozwiązania

  Nowoczesny świat pokazuje nam jak bardzo nasze rynki uległy zmianie, jak wiele możliwości i okazji nie było w prawidłowy sposób wykorzystywane. Nasz rynek ukazuje nam szanse na budowanie własnych przedsiębiorstw, większych i mniejszych firm, jakości podnoszonej z każdym dniem. Ważne staje się że każdy z nas ma szansę na otwarcie własnej działalności, tylko od na … »
 • Starając się o kredyt

  Starając się o kredyt

  More from my siteKredyt mieszkaniowy, czyli co to takiego?Zarządzanie firmą wymaga dużej wiedzyJak zadbać o wizerunek w sieciZalety płytek przypominających drewnoFinanse osobiste to znacząca rzeczPozyskiwanie klientów nie jest proste »
September 2017
M T W T F S S
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Gdzie szukać pracy

19

Bezrobocie jest w naszych czasach zjawiskiem często spotykanym. Ludzie niespodziewanie tracą posady i mają problem aby szybko ponownie znaleźć znaleźć dla siebie miejsce na rynku pracy. Jakie podłoże ma ta bardzo zła sytuacja, dlaczego tracimy posady? Najistotniejsza sprawa to bez wątpienia mechanizacja. Dzięki fachowym urządzeniom produkcja trwa dużo krócej niż do tej pory. Co prawda do ich obsługi potrzebny jest człowiek, ale przy tej produkcji wystarczy jedna osoba, a nie tak jak do tej pory sześć czy osiem. Kolejna kwestia to wzrost kosztów pracodawcy. Szczególnie jednoosobowe firmy dotykają duże podatki i konieczność opłacania za pracownika różnorakich ubezpieczeń. Niewielkie, rodzime firmy ledwo są w stanie funkcjonować płacąc duże podatki przy tym mało zyskując. Niestety bezrobocie spowodowane jest także niewłaściwym wykształceniem potencjalnych pracowników. Jeśli w państwie jest wiele osób posiadających dyplomy humanistyczne, a popyt jest na matematyków, na pewno większość osób z pierwszej grupy nie znajdzie dla siebie dobrze płatnej pracy. Sposoby na walkę z każdymi wcześniej wymienionymi aspektami istnieją, ale nie we wszystkich państwach podejmowane są odpowiednie ruchy.

Comments are closed.