Advertisement
 • Zmiany na rynkach gospodarczych

  Zmiany na rynkach gospodarczych

  Obecnie rynki gospodarcze przezywają dość poważne trudności i problemy, załamanie w sferze międzynarodowej odbija się na każdym państwie w bardzo specyficzny sposób. Polska niestety mimo początkowej euforii także nie stała się kolejnym krajem dotkniętym przez kryzys. Niestety wiele firm musiało bardzo szybko zmieniać strategie dziąłania, trudności polegające na zamykających się rynkach zbytu, urwanie pewnych ogniw … »
 • Jak zarobić w czasie wakacji – porady dla uczniów.

  Jak zarobić w czasie wakacji – porady dla uczniów.

  Podczas wakacji ma się mnóstwo wolnego czasu, który można by pożytecznie wykorzystać na pracę i dodatkowe kieszonkowe. Jest wiele sposobów na to, aby zarobić, jednocześnie się pry tym nieźle bawić i wypocząć. Pierwszym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, jest wyjazd z dziećmi na kolonię, jako ich opiekun. W wielu miastach organizowane są kursy na opiekunów … »
 • Zmiany na frontach firmowych

  Zmiany na frontach firmowych

  Nowoczesność staje się doskonałym momentem dla wielu firm na pewną elastyczność, dostosowanie się do międzynarodowych biznesów, norm, działań jakie pozwalają na pozyskiwanie kolejnych możliwości. Pewnych strategii działań które zmieniając się stają się odpowiedzią na wymagania stawiane przez klientów. Nowoczesny świat to doskonały czas dla rozwijania przedsiębiorstw, dla stawiania bardzo efektywnych kroków, nasza współpraca na międzynarodowych … »
June 2017
M T W T F S S
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Gdzie szukać pracy

19

Bezrobocie jest w naszych czasach zjawiskiem często spotykanym. Ludzie niespodziewanie tracą posady i mają problem aby szybko ponownie znaleźć znaleźć dla siebie miejsce na rynku pracy. Jakie podłoże ma ta bardzo zła sytuacja, dlaczego tracimy posady? Najistotniejsza sprawa to bez wątpienia mechanizacja. Dzięki fachowym urządzeniom produkcja trwa dużo krócej niż do tej pory. Co prawda do ich obsługi potrzebny jest człowiek, ale przy tej produkcji wystarczy jedna osoba, a nie tak jak do tej pory sześć czy osiem. Kolejna kwestia to wzrost kosztów pracodawcy. Szczególnie jednoosobowe firmy dotykają duże podatki i konieczność opłacania za pracownika różnorakich ubezpieczeń. Niewielkie, rodzime firmy ledwo są w stanie funkcjonować płacąc duże podatki przy tym mało zyskując. Niestety bezrobocie spowodowane jest także niewłaściwym wykształceniem potencjalnych pracowników. Jeśli w państwie jest wiele osób posiadających dyplomy humanistyczne, a popyt jest na matematyków, na pewno większość osób z pierwszej grupy nie znajdzie dla siebie dobrze płatnej pracy. Sposoby na walkę z każdymi wcześniej wymienionymi aspektami istnieją, ale nie we wszystkich państwach podejmowane są odpowiednie ruchy.

Comments are closed.